אל תשלחו לנו חומרים, בבקשה

13 ספט

אהלן חברים,

בוודאי שמתם לב שהפעילות כאן בבלוג של היס רקורדס התדלדלה בשנה האחרונה, וזה בסדר גמור. "היס רקורדס" בכללותה השתקעה אט-אט באיזשהו קיפאון יזום. אנחנו לא סוגרים את הבסטה, וגם לא הולכים לשום מקום. אנחנו רק מקפיאים את הבסטה. אנחנו עדיין פה, והבלוג יפעל והחנות גם וכמובן הבנדקאמפ עם כל אלבומינו. רק שכרגע אין לנו שום תכנון להוציא אלבומים חדשים בעתיד הנראה לעין.

הסיבות די פשוטות, למען האמת. בנימין ואני תמיד היינו אנשים רבי-תעסוקות, ותמיד אהבנו להתפתח ולהשתנות ולמצוא בכל פעם דרכים חדשות ליצור ולעשות. בחמש השנים מאז שפתחנו את היס רקורדס החיים של כל אחד מאתנו השתנו לא מעט, בעיקר לטובה, וכל אחד מאתנו עושה עכשיו לפחות חמישה דברים חדשים שהוא לא חשב שיעשה לפני 5 שנים. מהרגע הראשון אמרנו שנעסוק בלייבל כל עוד נהנה מזה, וכרגע יש דברים אחרים שאנחנו נהנים מהם יותר.

בנוסף, מה לעשות, מהרגע הראשון גם היה לנו ברור שלפתוח לייבל שמוכר דיסקים בתקופה שבה קונים פחות ופחות דיסקים זו לא דרך מזהירה לשמור על חשבון הבנק מאוזן. בשנים האחרונות פתרונות דיגיטליים נפלאים כמו Bandcamp מכניסים לא פחות, ולפעמים הרבה יותר כסף מאשר דיסקים. אבל אנחנו עדיין מפסידים כסף כמעט על כל אלבום שאנחנו מוציאים, ואין לנו מקורות מימון כמו ללייבלים אחרים שמאחוריהם עומדת חנות או רשת או משקיע. כך שהגענו למצב שגם אם נקבל עכשיו את האלבום הטוב ביותר שהוקלט כאן, סביר להניח שלא נבחר לשים עליו את אלפי השקלים הדרושים לעיצובו, הדפסתו, הפצתו וקידומו. פשוט כי אנחנו צריכים את מעט הכסף הזה לדברים אחרים.

כל הדברים האלה, כמובן, עשויים להשתנות. אני לא אופתע אם בעוד שנתיים פתאום נמצא את עצמנו מוציאים אלבום חדש באיזה פורמט טלפתי או מה שלא יהיה הדבר החדש של 2013. התשוקה למוזיקה והרצון העז להפיץ ולקדם את המוזיקה שאנחנו אוהבים ומתרגשים ממנה עדיין בוערים בנו באותה העוצמה שבה הם בערו ב-2006, כשהחלטנו להוציא את האלבום של שני קדר ונכנסנו לאחת הדרכים הכי מפתיעות, מרתקות ומספקות שהלכנו בהן אי פעם.

זה לא מכתב פרידה, ולכן אני לא מתכוון לסכם פה את מה שעשינו. אנחנו עדיין עושים. הדבר היחיד שאנחנו רוצים לבקש מכם בכל לשון של בקשה והתנצלות הוא: אנא, אל תשלחו לנו חומרים חדשים. אל תשלחו לנו שירים ודמואים ואלבומים במייל – פשוט אין לנו מה לעשות איתם. תודה.

בשנה האחרונה אנחנו מוצאים את עצמנו עונים שוב ושוב תשובות בסגנון "תודה רבה, אבל אנחנו לא מוציאים אלבומים חדשים, בהצלחה". זה מעציב את האמנים וזה מעציב אותנו. ולמען האמת זה גם די מנפח לנו את תיבת המייל.

אוהבים אתכם, וכאמור לא נפרדים אז בלי דמעות וחיבוקים,
גיא ובנימין
The Hisses

3 תגובות לפוסט “אל תשלחו לנו חומרים, בבקשה”

  1. דורון 21. ספט, 2011 at 22:19 #

    🙁

  2. הסעות 01. ינו, 2012 at 20:58 #

    להתראות! 🙁

  3. ניר 12. פבר, 2012 at 5:19 #

    הי לכם.כשתחזרו לפעול אשמח אם תתנו מייל לשליחת חומרים שלי. תודה ורק טוב.

השאירו תגובה!