7 טיפים להשגת הופעות ללהקה שלכם

4 יונ

לא קל לקבוע הופעות בארץ, אם אתה לא עמוק-עמוק בברנז'ה. יש הרבה מועדונים אבל אפילו יותר להקות, כולם מתחרים על אותם המקומות ובמקומות רבים צריך לקבוע חודשים מראש. אני רואה במו עיניי אמנים שמנסים ומנסים ולא מצליחים לקבוע הופעה. וחבל. אלה אמנים מעולים.

דניאל קון, אמריקאי בעל ניסיון לא מועט ברוקנ'רול (בגיל 13 הוא כבר יצא לסיבוב הופעות עם סוניק יות'), טרח וכתב עבורנו 7 טיפים של אלופים אמיתיים. מניסיון (לא שלי, כלא-מוזיקאי, אלא של מוזיקאים אחרים), אני יכול לומר לכם בלב שלם שהכל כאן נכון ושריר וקיים ועובד. Get up your lazy asses, עקבו באדיקות אחרי 7 כללי היסוד האלה, ואם לא תשיגו הרבה יותר הופעות מבעבר, אחזיר לכם את הכסף (המטאפורי).

לדעתי אלה כללים חשובים באמת, אז החלטתי לתרגם גירסה מתומצתת וערוכה שלהם, אתם מוזמנים לקרוא את הגירסה המלאה באנגלית ואנא – הפיצו את הלינק הזה הלאה לחבריכם המוזיקאים! כשהם יודו לכם בכניסה חינם להופעות הבאות שהם ישיגו, תוכלו להגיע עם חיוך זחוח ולומר להם "רואה? אמרתי לך".

1. למה מועדונים ופאבים מארחים הופעות מלכתחילה
בעל המקום לא שם כדי להפוך אותך למפורסם ובטח לא כדי להיות נחמד. הם מארחים הופעות מסיבה אחת עיקרית – למכור עוד אלכוהול. לא פחות ולא יותר. הבאת להקות היא עוד דרך להשאיר את הלקוחות שלהם יותר זמן בבאר ולגרום להם להוציא עוד כסף. זה עצוב אך נכון, וחשוב להכיר בעיקרון הזה כשיוצאים לצוד הופעות ולבנות קשר עם מועדונים ופאבים.

2. בהתחלה, תסכימו לכל הצעה להופיע
כדאי להפתיע את בעל המקום ולבקש להופיע ביום ראשון או שני בערב. 99.9% מהלהקות האחרות יבקשו את שישי בערב, אבל כשאתם רק מתחילים, המטרה היא לא להופיע מיד מול מאות אנשים, אלא להוכיח את הערך שלכם לבעל המקום. תביא הרבה חברים ותנסה להפוך את יום שני בערב לרווחי ביותר מכל ימי שני שהפאב הזה הכיר, בכך שתמלא את חלקך בקשר העסקי בין הלהקה והמקום.

3. תן לבעל המקום את הדמו שלך באופן אישי
זה אולי נראה מוגזם, אבל זה קריטי. כשעשרים להקות נוספות מתחרות על אותם 5 מקומות להופיע בהם בעיר, חשוב ליצור קשר אישי עם בעלי מועדונים. [את הסעיף הזה מומלץ לקרוא במלואו באנגלית, ההרחבה חשובה]

4. תתרשתו בטירוף!
תעשיית המוזיקה בנויה כולה על קשרים והיכרויות. דאגו לקחת אתכם לכל מקום דיסקים שלכם, ותדאגו שהלהקה שלכם תהיה מרכז השיחה בכל שיחה עם אדם שאפילו קשור באופן קלוש לתעשיית המוזיקה.

5. הופעות שבועיות (או בארץ, כפי שנפוץ יותר: חודשיות)
זה אולי נראה כמו רעיון שעבר זמנו, אבל אם תציעו לבעל המועדון לנגן מדי יום שני בחינם, תקבלו הזדמנות מצוינת ליצור קשר איתם (ועם הקהל), והכי טוב – הזדמנות לעשות חזרה בחינם! אל תמעיטו בערך הופעה מול מעט אנשים. זו חווייה שמעודדת ענווה, מחזקת, ומכריחה אתכם להיות יוצאים מן הכלל במצבים קשים.

6. צרו קשר עם להקות שאתם אוהבים
בעלי מועדונים מקבלים דמואים כל הזמן, אבל כמה דמואים מקבלת להקה אחרת? מעט מאוד אנשים מנסים ליצור קשר עם הלהקה עצמה ולהציע חימום.

7. לכו להופעות ופגשו עוד להקות
שוב, העיקר הוא יצירת קשרים וכניסה לסצינה מסוימת.

אני ממליץ בחום לקרוא את המאמר המלא באנגלית, שמשותף תחת רישיון Creative Commons מסוג BY-NC-ND.

יש לכם הצעות ורעיונות משלכם? שתפו אותנו בתגובות.

3 תגובות לפוסט “7 טיפים להשגת הופעות ללהקה שלכם”

  1. סמדר 09. אוק, 2012 at 18:15 #

    תודה. אולי גם קצת טיפים לשיווק מוזיקה באינטרנט?

טראקבקים/פינגבקים

  1. אפילו עז - 09. יונ, 2009

    […] ממליץ לאמנים מתחילים בבלוג של הלייבל היס רקורדס על מאמר של […]

  2. בין השורות 19.6.09 | אטמי אוזניים - בלוג מוזיקת אינדי ישראלית - 19. יונ, 2009

    […] גיאחה-רילייטד: בבלוג של היס רקורדס עלה מאמר שכותרתו "7 טיפים להשגת הופעות ללהקה שלכם". למרות שמדובר במאמר מתורגם שלא לגמרי תפור על השוק […]

השאירו תגובה!