בואו לכתוב את הביוגרפיה של נדב אזולאי

19 אפר

wikipedia-logo1מהצד שלכם לא אמורים לשים לב לזה בכלל – אבל זה הפוסט הראשון שאני כותב בגירסה החדשה של הבלוג של היס, כך שאני נרגש. אני נרגש עוד יותר שסוף סוף עדכנו את הוורדפרס (הפלטפורמה עליה פועל הבלוג הזה) מהגירסה המיושנת שלה לגרסה הכי חדישה ומשובחת. תענוג!

ואם אנחנו כבר מדברים על פלטפורמות אינטרנט פתוחות ונפלאות, ששינו את הדרך בה אנחנו גולשים ברשת – בואו נדבר רגע על ויקיפדיה.

ויקיפדיה, כפי שכל ילד עם חיבור פס רחב יודע, היא המקום שבו אתה באמת לא קיים אם אתה לא נמצא שם. זו גירסת האמת למדריך הטרמפיסט לגלקסיה, זה מאגר הידע האנושי הגדול ביותר אי פעם, זה נורא כיף ובחינם!

כמישהו שמנהל לייבל מצד אחד וכותב על מוזיקה מצד שני, זה גם כלי עבודה שלא יסולא בפז (אני ברצינות לא מבין מה עשו לפני 20 שנה כשרצו לכתוב על תופעה או אדם עלומים כלשהם. איפה מצאו את המידע, וכמה זמן זה לקח להם?). כשמגגלים דויד פרץ, ערך הוויקיפדיה שלו הוא התוצאה הרביעית, אחרי הבלוג והמייספייס שלו. זה קריטי, וזה מידע חשוב.

לנדב אזולאי אין ערך בוויקיפדיה. לדויד פרץ יש ולהיס רקורדס יש, אבל אני כתבתי אותם, וזה מעפן. לכן אנחנו רוצים להזמין אתכם (כן אתכם!) לכתוב ערך וויקיפדי לנדב אזולאי.

מה צריך להיות בערך?
מה שנראה לכם רלוונטי. מידע ביוגרפי (אפשר למצוא חלק ממנו פה), תמונה (מותר לקחת מהפליקר שלנו), קישורים, מה שתרצו. אם זו הפעם הראשונה שלכם בוויקיפדיה, כדאי להציץ בערכי מוזיקאים אחרים כדי ללמוד. אפשר להיעזר בכתבות מהארץ, מאקו או השאלון, וכל דבר אחר שתמצאו. העזתם ועידכנתם? רוצים לאמת עובדות או שמועות? בואו נדבר על זה בתגובות!

2 תגובות לפוסט “בואו לכתוב את הביוגרפיה של נדב אזולאי”

 1. ש.ל 19. אפר, 2009 at 22:53 #

  היס יקרים .. .<– (נקודה שלישית כאילו)
  קצת נסחפתם.
  זה לא עניין למקוריות ושיתוף. תלכו תכתבו משהו וזהו.
  צ'מרו לו על האגו.

 2. nakamir 20. אפר, 2009 at 13:24 #

  הגיע הדיסק בדואר. ייאיי.
  גם הדיסק בונוס נהדר (אם בטעות יש מישהו שהזמין בדואר ולא הזמין אותו. יש כאלה, אגב?)
  האורז/ת היקר שארז את דיסק הבונוס הכניס אותו כל-כך עמוק לשחור הזה באמצע שלרגע תהיתי אם זו מדבקה או דיסק. כבוד.

השאירו תגובה!