הופעה אחת, הרבה אנשים

29 יונ

השבוע האחרון היה מטורף, מדהים, מרגש ומלא חדשות. אבל היינו כל כך עסוקים, שלא הספקנו לכתוב כאן על הכל או להעלות תמונות לפליקר. אנחנו מקווים להשלים את כל העדכונים (ויש הרבה, והם טובים) והסיפורים האישיים בסופ"ש הזה. מזמינים יקרים – הדיסקים שלכם אצלנו, ויישלחו אליכם ביום ראשון ושני! צפו לקבל אותם עוד השבוע, אם אתם לא גרים בחו"ל (משלוח לחו"ל אמור לקחת כשבועיים, תלוי איפה אתם גרים).
בינתיים, עדיין לא נרגענו מההופעה של יום רביעי האחרון. אם הייתם שם אתם מבינים אותנו. אם לא הייתם (וגם אם הייתם ואתם רוצים להיזכר), בימים האחרונים דיברו וכתבו על ההופעה והאלבום החדש בכמה מקומות ברחבי הרשת הקטנה שלנו, אותה אנו מכנים בחיבה "האינטרווב". קבלו סבב טפיחות וירטואליות על השכם:

שרון רז ברשימות
"זו היתה אחת ההופעות המרגשות שחוויתי, וחוויתי הרבה מאוד בחיי. בועז כהן בירך ואמר שזהו שיא של דויד, שיא של ההופעה ואירוע ההשקה, שיא של יציאת האלבום, אבל כל השיאים הללו הם רק התחלה למשהו גדול שהמוזיקאי והאיש הזה ראוי לו ושבו יבוא. כל כך מדוייק ונכון. אז דויד לא מתעסק עם מה שיגיע אלא עם הכאן והעכשיו, והכאן והעכשיו הזה הוא פורה, יצירתי, משמעותי, כובש ומרגש."

ריי באתר אינדי
"כנראה שגם אם יופיע בקיסריה לעיני אלף ואלפיים אנשים, ירגישו כל אחד ואחת בקהל שפרץ מופיע בחדר ביתו הפרטי, בשעה שהינם במיטה ורגע לפני שהעיניים נעצמות, עם שירי הערש שלו למבוגרים שעדיין מעזים לחלום בשנתם"

עופר רגב בקול הקמפוס
"דויד פרץ מסיים עוד שיר בתוך מסע הבלוז הקוסמי שלו וכל תאטרון תמונע יושב, בדממה. אף אחד לא זז, מחכה לסימן שזה באמת נגמר, פרץ עושה סימן עם העיניים והקהל מריע מתוך הערצה, תדהמה וקסם שלא פג. זה הזמן להשמיע, כי את המוזיקה הזו אסור למדינה, לעולם, לפספס. מדובר במוזיקה שיוצאת מכל המקומות הנכונים ונעשה מתוך אהבה, למען האהבה ובשבילה."

בועז כהן ברשימות
"אם אתם הולכים לחתונה, או בר מצוה – חוץ מהצ'ק ההכרחי קחו איתכם עותק של הייקו בלוז וצרפו אותו למעטפה. הכסף מאפשר לחיות, אבל המוזיקה היא הטעם לחיות."

שלל אנשים בפורום מוזיקה ישראלית ב-Ynet
סטיבי מתחילה ואחריה מגיבים שונים. בין השאר כותב stochner: "במשפט אחד: ע נ ק, אחת החוויות המוזיקליות הטובות והמרגשות שחוויתי בארץ במשך זמן רב מאוד." עמית קלינג מצטט את דבריו של איתי בלטר לדויד: "עשית משהו טוב. תהיה גאה בעצמך. מותר לך."

ערן כ"ץ בלטאת האמבט
"קולו מתעתע בי. ספק רך ספק מחוספס. אצבעותיו פורטות על הגיטרה והלהקה שמצטרפת לאטה עד הרגע שבו פורצת המוזיקה ומתגברת ומתגברת ותאמינו לי שצריך לראות את הפנים המאושרות שלו באותו רגע ולהתרגש איתו יחד. בשביל זה יש הופעות."
וערן היקר גם כלל את "עצוב כמו מים" באוסף המוזיקה התקופתי שלו, "הדים מן האמבט", וכתב מילים יפות יפות.

עמי ברנד ברשימות
"ההופעה בתמונע הייתה מרגשת. האמת, יכולתי לכתוב את זה כאן כבר לפני שבוע, עוד לפני ההופעה. דויד הוא מוזיקאי מרגש. שוב, הסגנון יכול להיות בלוז עתיק המושפע משירת הייקו, או קאבר לאחיות פיק ברוח מאט ג'ונסון. זה בכלל לא משנה. הסיבה היא שדויד הוא איש אמיתי שנוגע בדברים האלה בסקרנות עם המון ידע אבל לא פחות חשוב, בצניעות ועם אהבה כנה ואמיתית".

גם ניימן היה בהופעה
"דויד פרץ הוא בחור שדורש תיאורים. מהקליאשתיים ביותר, ’ארקדי דוכין באר-שבעי‘, ועד המוזרים, כמו ’טרובדור בלוז לבנטיני‘. כל אחד מהתיאורים שתשמעו יכיל היבט מסוים של אמת. כל אחד מהם גם יפספס משהו, וכולם ביחד, ידגישו שפרץ הוא אחד מהחבר‘ה האלה, שפשוט מיוחדים לחלוטין. מיוחדים מדי מכדי להגדיר."

גרבולון הבלתי נלאה צילם תמונות נפלאות
עם הקאנון האדירה שלו

udilo כותב בבלוג הישראלי-באנגלית Culture in Israel
"Two days ago, I went to his show in Tel Aviv, you could feel the warmth coming from David to the audience and back…magnificent !!!"

עטר צילמה בהופעה וגם וידאו!
והיה כל כך כיף לפגוש אותה!

יובל היה בהופעה בבאר שבע יום קודם לכן
וחזר עם תמונות!

והנה יש כבר מאוכזבים
היה צפוי?

ודויד פרץ רק רוצה לומר…
תודה.

זהו בינתיים. אם מצאתם עוד משהו, תמונות או כל דבר מגניב אחר, ספרו לנו כאן בתגובות. מחר בנימין ואני נפגשים לארוז כמאתיים דיסקים (לצערנו, בגלל החיפזון והלו"ז הצפוף, לא הספקנו להזמין אתכם מראש לאריזות. אבל גם כך יש לנו כרגע רק כ-300 עטיפות, והשאר יגיעו בתחילת השבוע הבא – אולי נספיק לעשות משהו), להכניס אותם למעטפות ולשלוח אליכם, ולעשות עוד מיליון דברים חשובים על הדרך. נעדכן אתכם ממש כאן, בבלוג. אל תשכחו להירשם לקבלת עדכונים במייל, כדי לא לפספס כלום.

4 תגובות לפוסט “הופעה אחת, הרבה אנשים”

 1. jim 29. יונ, 2007 at 23:25 #

  אני מרכין את ראשי בתחינה שתסלחו לי שלא הגעתי, עבדתי משבע בבוקר 15 שעות אותו יום והיה לי עצוב מאוד שלא יכולתי להגיע.

  אבל הופעה הבאה אני מגיע, תשמרו לי מקום!!

 2. grebulon 30. יונ, 2007 at 13:44 #

  התמונות שלי

 3. ray 30. יונ, 2007 at 15:35 #

  שלנו: http://www.indie.co.il/Article.asp?Param1=858

 4. עמי 30. יונ, 2007 at 22:03 #

  וגם זה:
  http://www.notes.co.il/brand/33730.asp

השאירו תגובה!